jméno:  CARAMEL BONBON Tail Twisted - "Kapka"


narozena:  14.4.2015
číslo zápisu:  CMKU/APZ/688/15

barva:             tricolor
bonitace:       chovná 535yA65A0
zdravotní vyšetření: 

DKK A/A, DLK 0/0, PL 0/0

přítomnost FGF5 (gen dlouhé srsti) - negativní

kohoutková výška: 54 cm

váha: 27 kg

složené zkoušky: 
NHAT (vlohy pro pasení), ZOP, NW-Uz, NW-Dz, NW-Nz, NW-Wz. 
Kapka se stala historicky 1. appenzellem v ČR, který získal titul Master of Nosework úrovně z.

Nejčastější hodnocení na výstavách:  výborná tělesná konstrukce, silná kostra, velmi pěkná modelace hlavy a krku, nůžkový skus, prostorný hrudník, korektní horní linie, velmi dobré úhlení končetin, výborná mechanika pohybu, velmi pěkné osvalení, ocas správně nasazen a nesen... fena výborná v typu i povaze...

Jak to všechno začalo... 

Představa o psím kamarádovi, který - jak pevně doufám - bude po dlouhá léta součástí života naší rodiny, nebyla vůbec jasná. Jediné, co jsme věděli jistě byla skutečnost, že hledáme fenku.
Výběr toho správného plemene pro naši poměrně aktivní rodinu zúžilo několik kritérií a představ o budoucím parťákovi: přáli jsme si aktivního a inteligentního psa bez loveckých pudů, ideálně středního vzrůstu, jehož exteriéru a údržbě srsti nebude třeba věnovat zvláštní péči. Má to být společník při aktivních dovolených a zároveň se má umět uplatnit ve sportovní kynologii a psích sportech. Vzhledem k tomu, že v době naší nepřítomnosti bude převážně venku na zahradě, měl by být otužilý, s předpokladem pevného zdraví. A pokud možno, měl by být dobrým hlídačem. 

Nejlepší věci přicházejí nečekaně a náhodou a stejně tak náhodou jsem kdesi na internetu objevila obrázek krásného a silného psa trikolorního zbarvení, s chytrým a veselým výrazem... a měla jsem jasno. Po pár měsících zjišťování informací, pátrání a čekání se na nás usmálo štěstí v chovatelské stanici Tail Twisted, odkud jsme si začátkem léta 2015 přivezli fenku Caramel Bonbon Tail Twisted, alias naši Kapku.