rok 2019

červenec 2019

Obdrželi jsme hned 2 skvělé zprávy! Naše "psí dětí" - AND WINNER IS a ART DECO jsou držiteli titulu JUNIOR ŠAMPION ČR ! Máme velkou radost, že se naše odchovy na výstavách líbí a ve všech posudcích si odnášejí pochvalu příjemné povahy a typického vzhledu. 

30.6.2019 Národní výstava Klatovy 

Rozhodčí: Ing. Eva Procházková, tř. mladých:
Art Deco Lucky Droplet, V1, CAJC, BOJ
Anemone Lucky Droplet, V1, CAJC

Oba psi obdrželi velmi pěkné posudky, ve kterých je zmíněná výborná povaha a příjemný temperament, takže máme velkou radost. 

26.5.2019 - Zárybničná Lhota u Tábora - svod mladých - vrh A LUCKY DROPLET

V neděli 26.6.2019 se po absolvování pro naši CHS velmi úspěšné klubové výstavy v Zárybničné Lhotě u Tábora konal svod mladých, pořádaný Klubem švýcarských salašnických psů. Z našeho prvního odchovu se ho ve Lhotě zúčastnilo 7 a v září 2018 v Jedovnici 1 odchovanec, což je neskutečných 8 psů z 9ti narozených štěňat. Z našich mladých rostou krásní a pohodoví psi a co je pro nás nejdůležitější, všichni mají se svými majiteli výborný vztah a jsou součástí svých rodin. Celý vrh byl poradkyní chovu zhodnocen jako povahově i exteriérově vyrovnaný vrh psů s příjemnou povahou. Atmosféra, radost a dojetí z tohoto setkání nelze slovy popsat a já děkuji všem majitelům našich psích dětí za to, že mně tohle umožnili zažít ♥️

Agent Provocateur
Agent Provocateur
Art Deco
Art Deco
And Winner Is
And Winner Is
Amazonka
Amazonka
Alphons
Alphons
Alter Ego
Alter Ego
Anemone
Anemone
svod mladých vrhu A Lucky Droplet - 26.5.2019
svod mladých vrhu A Lucky Droplet - 26.5.2019

25.5.2019 Speciální výstava pro BSP, APZ, ESP, ATC Knížecí rybník - Zárybničná Lhota u Tábora

Máme za sebou náročný, ale nezapomenutelný víkend. Na Speciální výstavě KŠSP v Zárybničné Lhotě u Tábora dne 25.5.2019 nastoupilo do třídy mladých před roz. Birka Carstena z Dánska 5 zástupců naší Chs a nejen, že všichni zabodovali, ale Art Deco a And Winner Is vyhráli svoji třídu! And Winner Is Lucky Droplet V1, CAJC, BOJ, Art Deco Lucky Droplet V1, CAJC, Aporter Lucky Droplet V4, Anemone Lucky Droplet V3, Amazonka Lucky Droplet VD4. 

25.5.2019 Knížecí rybník u Tábora, rekord v největším počtu appenzellů

V rámci speciální výstavy byl díky nadšení a spolupráci majitelů Appenzellů z celé ČR vytvořen český rekord v největším počtu Appenzellských salašnických psů na výstavě a zároveň na jednom místě, jehož se zúčastnilo 56 jedinců tohoto úžasného plemene. Na místě vše kontroloval komisař České knihy rekordů, který celé akci přihlížel, aby mohl konstatovat oprávněnost zápisu rekordu do České knihy rekordů pro rok 2019. Každý účastník si odnesl pamětní list a zážitek, který se již zřejmě nepodaří zopakovat.

Máme velikou radost ♥️ Portrét naší Míny, Anemone Lucky Droplet, byl vybrán redakcí časopisu Pes přítel člověka pro titulní stránku červnového vydání časopisu Pes přítel člověka. Uvnitř časopisu je pak v portrétu plemene Appenzellský salašnický pes kromě mnoha zajímavých informací o historii plemene, jeho zdraví, povaze a výčtu sportovních i výstavních úspěchů také přehled sportovního a pracovního využití těchto skvělých psů. Autorem titulní fotografie je Lucie Bílková.


20.5.2019  Za pár dní bude štěňátkům měsíc a tak je na čase, aby začali poznávat svět. A kdo by jim mohl být lepším průvodcem a rádcem, než starší sestra Mína, která už se nemůže dočkat, až se spolu budou prohánět po zahradě a hrát si.

1.5.2019 Prvomájové týdenní výročí našich "Béček"

Našim umělcům je týden ❤️ Všichni se mají čile k světu, moc jim chutná (všichni už překonali násobek porodní váhy) a stále se jich nemůžeme nabažit. Kapka je úžasná máma s non-stop otevřeným mléčným barem a Mína je trpělivá a hodná, protože ví, že její čas starší ségry na hraní se pomalu blíží....Galerie všech štěňátek k nahlédnutí zde: https://luckydroplet.webnode.cz/stenatka-vrh-b/

24.4.2019 - vrh B Lucky Droplet je na světě!

Tentokrát nás Kapka trochu napínala a na příchod štěňátek se připravovala 64 dní, ale nakonec se mezi úterní půlnocí a středečním ránem v naší chovatelské stanici narodilo 9 nádherných štěňátek, 5 pejsků a 4 fenky. Všichni jsou zdraví a mají se čile k světu. 

Detailní informace o celém vrhu A naleznete zde: https://luckydroplet.webnode.cz/stenatka-vrh-b/

Anemone Lucky Droplet - 13 měsíců 

14.4.2019 - MVP České Budějovice

Neděle 14.4. se pro naši chovatelskou stanici stala svátečním dnem hned z několika důvodů. Tím hlavním a nejkrásnějším, byly 4. narozeniny, které oslavila naše báječná Kapka.

A aby té radosti nebylo málo, dosáhli jsme skvělých úspěchů na Mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích, kde naši CHS reprezentovali Art Deco (Čiko) a Anemone (Mína), oba ve třídě mladých.

Čiko i přes svůj mladý věk obdržel hodnocení V1, CAJC, BOJ a BOB, čímž se stal nejlepším zástupcem plemene. Mína pak obdržela hodnocení V1, CAJC a udělala nám velkou radost. Nejvíce nás těší krásné posudky, které oba psí sourozenci obdrželi a hlavně zdůraznění příjemného temperamentu a typického exteriéru našich psů. 

Art Deco Lucky Droplet
Art Deco Lucky Droplet
Art Deco a Anemone Lucky Droplet
Art Deco a Anemone Lucky Droplet

17.4.2019 - dnes uplynulo 58 dní od prvního krytí

Kapka se připravuje na poslední dny březosti. Zatím je vše v naprostém pořádku a bříško se jí krásně zvětšuje. 

Vrh "A" slaví 1. narozeniny

Přesně před rokem přišlo na svět devět krásných štěňátek, které přivedla na svět naše milovaná Kapka. Rok utekl jako voda a z malých uzlíčků vyrostli veselí, milí a sebevědomí puberťáci, kteří se do jednoho stali nedílnou součástí svých báječných rodin. Všem majitelům děkujeme za spoustu lásky a péče, se kterou se o naše "Áčka" starají a do dalších let přejeme všem našim odchovancům hodně zdraví a spoustu důvodů ke společné radosti.  

Krásné 1. narozeniny ♥️ 

Dort dostala i Kapka, protože díky ní Mínu máme....
Dort dostala i Kapka, protože díky ní Mínu máme....
Své první narozeniny oslavila i naše Mína
Své první narozeniny oslavila i naše Mína

2.2.2019 - ocenění za reprezentaci klubu ZKO Křimice v roce 2018

Díky mým šikovným fenkám jsem dne 2.2.2019 mohla v domovské ZKO Plzeň - Křimice převzít cenu za reprezentaci klubu v r. 2018. Zde je přehled nejdůležitějších počinů, díky nimž se naše apličky představily jako úspěšní pracanti i výstaváci 😉

16.6.2018 - výcviková škola AkiDogSchool, Noseworkové závody dle ZŘ NW 2018: Caramel Bonbon Tail Twisted v kategorii Urban 1 (NW U1) 3. místo. Rozhodčí: Klára Hlubocká

1.7.2018 NVP Klatovy: Caramel Bonbon Tail Twisted známka V1, CAC, BOS, Národní vítěz ve třídě vítězů a udělení titulu Český GRAND Šampion, rozhodčí: Heidi Kirschbichler (Rakousko)

26.8. MVP INTERDOG Bohemia, Mladá Boleslav: Anemone Lucky Droplet, třída štěňat: Velmi nadějná 2, rozhodčí Lisbeth Mach, Švýcarsko

4.11.2018: 7. ročník závodu dle ZŘ KJ-Brno "O Plzeňský korbel" Caramel Bonbon Tail Twisted, 3. místo v Kategorii ZOP, rozhodčí Stanislav Uriánek

2.12.2018 MVP Prague Expo Dog, Anemone Lucky Droplet, Velmi nadějná 1, rozhodčí: Eisner Uschi, Rakousko

15.12.2018 Vánoční klubový závod ZKO Křimice: Anemone Lucky Droplet v kategorii ZM pro štěňata - 5. místo a Caramel Bonbon Tail Twisted v kategorii ZZO - 5. místo

leden 2019 - Mína nám roste do krásy... 10 měsíců.

Pro chovatele je asi největší odměnou, když má možnost sledovat, jak se z jím odchovaných štěňat stávají spokojení a vyrovnaní psi. V rodinách, kde lidé porozumí aplí povaze a jejich potřebám, tam vzniká silné pouto a přátelský vztah založený na důvěře a respektu. Já takové štěstí mám a jsem za to majitelům svých odchovů vděčná.

Před Silvestrem 2018 jsme se setkali se všemi Kapčinými dcerami z vrhu A.

Z leva: And Winner Is, Anemone, Caramel Bonbon (Kapka) a Amazonka - máma a její 3 dcery
Z leva: And Winner Is, Anemone, Caramel Bonbon (Kapka) a Amazonka - máma a její 3 dcery