rok 2019

5.10.2019 - Noseworkový závod Líně u Plzně

V sobotu 5.10.2019 jsme se s Kapkou zúčastnily první části Noseworkového trojzávodu s názvem Dobrodružství kriminalistiky, část 1 - Pošta, který se konal v areálu letiště Líně. Nikdo z účastníků do poslední chvíle netušil, jak bude závod probíhat a jaké úkoly na nás čekají. Na místě nám pak bylo oznámeno, že v 5 ti různých terénech musíme v limitu 5 ti minut vyhledat neurčitý počet vzorků, které simulují uložené bomby na poště. Hodnocen byl výkon psa i psovoda a Kapka, přestože byla zrovna uprostřed hárání, předvedla vyrovnaný výkon a ve velmi silné konkurenci 8 týmů jsme se umístily na krásném 4. místě. Skvěle připravený závod organizovala Andrea Urbančíková z AkiDog School a naši práci hodnotil profesionál, policista skupiny speciálních kynologických činností specializace MPI. Byla to skvělá zkušenost.

15.9.2019 - Obedience závod - speciál

V neděli 15.9. jsme se s kapkou zúčastnily našich prvních závodů v OBEDIENCE, v kategorii OB-Z, které se konaly v Plzni - Křimicích. Přestože jsme se umístily přesně uprostřed startovního pole, 5. z 9 ti týmů, pro mě bylo důležité, že Kapka pracovala s radostí a kdyby se dokázala ovládnout a odolala vůním, které ji občas na place udeřily do nosu tak silně, že z toho dočista ztratila hlavu, mohly jsme být nejspíš i "na bedně". I tak jsme si to obě moc užily, zažily jsme závodní atmosféru, prima partu a skvělou organizaci, o kterou se postarala AkiDog School a hlavně víme, kde a v čem musíme přidat, aby to příště nebylo jen "kdyby"...   

14.9.2019 Klubová výstava KŠSP, Jedovnice u Brna

Na podzimní klubové vystavě zabodovaly nejen naše fenky, ale i další odchovanci naší CHS. Tři nejmladší zástupci, Baroque, Bariton a Bourbon Vanilla poprvé nastoupili ve třídě štěňátek a všichni si odnesli krásné hodnocení a své první poháry a kokardy. Kapka se poprvé předvedla ve třídě čestné, kde získala moc hezké hodnocení a známku Výborná 1 a největší radost nám tentokrát udělala Mína, protože si ve velmi silné konkurenci 5ti starších fen dokázala vyběhat známku Výborná 2 a k tomu od vynikající rozhodčích a odbornice na naše plemeno , Ing. Gargušové, obdržela velmi hezký posudek.  

Rozhodčí: Ing. Terézia Gargušová

Anemone Lucky Droplet: mezitřída, V2, res. CAC 

Caramel Bonbon Tail Twisted: tř. čestná, V1 

Anemone Lucky Droplet
Anemone Lucky Droplet

7.9.2019 - Plzeňský Punťa Cup 2019

Letos jsem se s Kapkou rozhodla podpořit dobrou věc účastí na tradiční charitativní akci s názvem Punťa Cup, jejíž IXX. ročník pořádala naše domovská ZKO Křimice. Výtěžek z celé akce je každoročně věnován na dobročinné účely, konkrétně postiženým dětičkám. Jedná se o celodenní zábavný program a soutěže pro rodiny i jednotlivce, psy s PP i bez a pro pejsky z útulků. Přijely desítky psů a rodin z Plzně i dalekého okolí a celá akce se i přes nepřízeň počasí velmi vydařila. Oči dětských účastníků na stupních vítězů svítily jako sluníčko, takže vlastně ani nikomu nevadilo, že celý den pršelo.

29.8.- 1.11.2019 Výroční X. sraz Appenzellských salašnických psů - RS Nesměř

Poslední prázdninový víkend byl nejkrásnějším zakončením prázdnin, jaké jsme si mohli přát. Spolu s dalšími 31 aplíky a několika zástupci jiných plemen jsme se zúčastnili výročního X. srazu Appenzellských salašnických psů, který se konal uprostřed krásné přírody na Vysočině v RS Nesměř. Účast byla velmi pěkná, přijeli dokonce i majitelé ze Slovenska a Anglie a zažili jsme snad všechno, co k takovému srazu patří: pohodu, spoustu legrace s přáteli, krásné dlouhé večery u táboráku, dobré jídlo a pití, koupání, soutěže, výcvik, nácvik bonitace, ukázky psích sportů a pro naši CHS pak hlavně rodinné setkání, při kterém se setkaly 4 generace psů: Kapky prababička, babička, Kapka a 7 dětí z jejích 2 odchovů, což byl opravdu vzácný a dojemný okamžik, na který budeme všichni dlouho vzpomínat... ❤️ Naše CHS se zároveň stala chovatelskou stanicí s nejvyšším počtem účastníků z vlastního chovu, za což majitelům našich malých Kapek moc děkujeme!

Shledání po 2 měsících bylo plné radosti
Shledání po 2 měsících bylo plné radosti
S Kapkou jsme si vyběhaly 3. místo ve srandasoutěži
S Kapkou jsme si vyběhaly 3. místo ve srandasoutěži
Lucky Droplet měla nejhojnější účast
Lucky Droplet měla nejhojnější účast
Nezapomněli...
Nezapomněli...
Výhry, dárky a spousta krásných vzpomínek...
Výhry, dárky a spousta krásných vzpomínek...

24.8.2019 - Interdog Bohemia Mladá Boleslav

Máme obrovskou radost! Všem třem zástupcům naší CHS se na letošní mezinárodní výstavě v Mladé Boleslavi opravdu zadařilo a u pana rozhodčího L. Jančíka si Čiko a Winnie i přes svůj mladý věk vyběhali BOB a BOS a porazili psy i feny ze tříd Šampionů! 

tř. mladých:   Anemone Lucky Droplet, VD1
mezitř.:          Art Deco Lucky Droplet, V1, CAC, CACIB, BOS
                      And Winner Is Lucky Droplet, V1, CAC, CACIB, BOB!! 

Anemone
Anemone
And Winner Is
And Winner Is
Art Deco
Art Deco
Art Deco
Art Deco

červenec 2019

Obdrželi jsme hned 2 skvělé zprávy! Naše "psí dětí" - AND WINNER IS a ART DECO jsou držiteli titulu JUNIOR ŠAMPION ČR ! Máme velkou radost, že se naše odchovy na výstavách líbí a ve všech posudcích si odnášejí pochvalu příjemné povahy a typického vzhledu. 

30.6.2019 Národní výstava Klatovy 

Rozhodčí: Ing. Eva Procházková, tř. mladých:
Art Deco Lucky Droplet, V1, CAJC, BOJ
Anemone Lucky Droplet, V1, CAJC

Oba psi obdrželi velmi pěkné posudky, ve kterých je zmíněná výborná povaha a příjemný temperament, takže máme velkou radost. 

26.5.2019 - Zárybničná Lhota u Tábora - svod mladých - vrh A LUCKY DROPLET

V neděli 26.6.2019 se po absolvování pro naši CHS velmi úspěšné klubové výstavy v Zárybničné Lhotě u Tábora konal svod mladých, pořádaný Klubem švýcarských salašnických psů. Z našeho prvního odchovu se ho ve Lhotě zúčastnilo 7 a v září 2018 v Jedovnici 1 odchovanec, což je neskutečných 8 psů z 9ti narozených štěňat. Z našich mladých rostou krásní a pohodoví psi a co je pro nás nejdůležitější, všichni mají se svými majiteli výborný vztah a jsou součástí svých rodin. Celý vrh byl poradkyní chovu zhodnocen jako povahově i exteriérově vyrovnaný vrh psů s příjemnou povahou. Atmosféra, radost a dojetí z tohoto setkání nelze slovy popsat a já děkuji všem majitelům našich psích dětí za to, že mně tohle umožnili zažít ♥️

Agent Provocateur
Agent Provocateur
Art Deco
Art Deco
And Winner Is
And Winner Is
Amazonka
Amazonka
Alphons
Alphons
Alter Ego
Alter Ego
Anemone
Anemone
svod mladých vrhu A Lucky Droplet - 26.5.2019
svod mladých vrhu A Lucky Droplet - 26.5.2019

25.5.2019 Speciální výstava pro BSP, APZ, ESP, ATC Knížecí rybník - Zárybničná Lhota u Tábora

Máme za sebou náročný, ale nezapomenutelný víkend. Na Speciální výstavě KŠSP v Zárybničné Lhotě u Tábora dne 25.5.2019 nastoupilo do třídy mladých před roz. Birka Carstena z Dánska 5 zástupců naší Chs a nejen, že všichni zabodovali, ale Art Deco a And Winner Is vyhráli svoji třídu! And Winner Is Lucky Droplet V1, CAJC, BOJ, Art Deco Lucky Droplet V1, CAJC, Aporter Lucky Droplet V4, Anemone Lucky Droplet V3, Amazonka Lucky Droplet VD4. 

25.5.2019 Knížecí rybník u Tábora, rekord v největším počtu appenzellů

V rámci speciální výstavy byl díky nadšení a spolupráci majitelů Appenzellů z celé ČR vytvořen český rekord v největším počtu Appenzellských salašnických psů na výstavě a zároveň na jednom místě, jehož se zúčastnilo 56 jedinců tohoto úžasného plemene. Na místě vše kontroloval komisař České knihy rekordů, který celé akci přihlížel, aby mohl konstatovat oprávněnost zápisu rekordu do České knihy rekordů pro rok 2019. Každý účastník si odnesl pamětní list a zážitek, který se již zřejmě nepodaří zopakovat.

Máme velikou radost ♥️ Portrét naší Míny, Anemone Lucky Droplet, byl vybrán redakcí časopisu Pes přítel člověka pro titulní stránku červnového vydání časopisu Pes přítel člověka. Uvnitř časopisu je pak v portrétu plemene Appenzellský salašnický pes kromě mnoha zajímavých informací o historii plemene, jeho zdraví, povaze a výčtu sportovních i výstavních úspěchů také přehled sportovního a pracovního využití těchto skvělých psů. Autorem titulní fotografie je Lucie Bílková.


20.5.2019  Za pár dní bude štěňátkům měsíc a tak je na čase, aby začali poznávat svět. A kdo by jim mohl být lepším průvodcem a rádcem, než starší sestra Mína, která už se nemůže dočkat, až se spolu budou prohánět po zahradě a hrát si.

1.5.2019 Prvomájové týdenní výročí našich "Béček"

Našim umělcům je týden ❤️ Všichni se mají čile k světu, moc jim chutná (všichni už překonali násobek porodní váhy) a stále se jich nemůžeme nabažit. Kapka je úžasná máma s non-stop otevřeným mléčným barem a Mína je trpělivá a hodná, protože ví, že její čas starší ségry na hraní se pomalu blíží....Galerie všech štěňátek k nahlédnutí zde: https://luckydroplet.webnode.cz/stenatka-vrh-b/

24.4.2019 - vrh B Lucky Droplet je na světě!

Tentokrát nás Kapka trochu napínala a na příchod štěňátek se připravovala 64 dní, ale nakonec se mezi úterní půlnocí a středečním ránem v naší chovatelské stanici narodilo 9 nádherných štěňátek, 5 pejsků a 4 fenky. Všichni jsou zdraví a mají se čile k světu. 

Detailní informace o celém vrhu A naleznete zde: https://luckydroplet.webnode.cz/stenatka-vrh-b/

Anemone Lucky Droplet - 13 měsíců 

14.4.2019 - MVP České Budějovice

Neděle 14.4. se pro naši chovatelskou stanici stala svátečním dnem hned z několika důvodů. Tím hlavním a nejkrásnějším, byly 4. narozeniny, které oslavila naše báječná Kapka.

A aby té radosti nebylo málo, dosáhli jsme skvělých úspěchů na Mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích, kde naši CHS reprezentovali Art Deco (Čiko) a Anemone (Mína), oba ve třídě mladých.

Čiko i přes svůj mladý věk obdržel hodnocení V1, CAJC, BOJ a BOB, čímž se stal nejlepším zástupcem plemene. Mína pak obdržela hodnocení V1, CAJC a udělala nám velkou radost. Nejvíce nás těší krásné posudky, které oba psí sourozenci obdrželi a hlavně zdůraznění příjemného temperamentu a typického exteriéru našich psů. 

Art Deco Lucky Droplet
Art Deco Lucky Droplet
Art Deco a Anemone Lucky Droplet
Art Deco a Anemone Lucky Droplet

17.4.2019 - dnes uplynulo 58 dní od prvního krytí

Kapka se připravuje na poslední dny březosti. Zatím je vše v naprostém pořádku a bříško se jí krásně zvětšuje. 

Vrh "A" slaví 1. narozeniny

Přesně před rokem přišlo na svět devět krásných štěňátek, které přivedla na svět naše milovaná Kapka. Rok utekl jako voda a z malých uzlíčků vyrostli veselí, milí a sebevědomí puberťáci, kteří se do jednoho stali nedílnou součástí svých báječných rodin. Všem majitelům děkujeme za spoustu lásky a péče, se kterou se o naše "Áčka" starají a do dalších let přejeme všem našim odchovancům hodně zdraví a spoustu důvodů ke společné radosti.  

Krásné 1. narozeniny ♥️ 

Dort dostala i Kapka, protože díky ní Mínu máme....
Dort dostala i Kapka, protože díky ní Mínu máme....
Své první narozeniny oslavila i naše Mína
Své první narozeniny oslavila i naše Mína

2.2.2019 - ocenění za reprezentaci klubu ZKO Křimice v roce 2018

Díky mým šikovným fenkám jsem dne 2.2.2019 mohla v domovské ZKO Plzeň - Křimice převzít cenu za reprezentaci klubu v r. 2018. Zde je přehled nejdůležitějších počinů, díky nimž se naše apličky představily jako úspěšní pracanti i výstaváci 😉

16.6.2018 - výcviková škola AkiDogSchool, Noseworkové závody dle ZŘ NW 2018: Caramel Bonbon Tail Twisted v kategorii Urban 1 (NW U1) 3. místo. Rozhodčí: Klára Hlubocká

1.7.2018 NVP Klatovy: Caramel Bonbon Tail Twisted známka V1, CAC, BOS, Národní vítěz ve třídě vítězů a udělení titulu Český GRAND Šampion, rozhodčí: Heidi Kirschbichler (Rakousko)

26.8. MVP INTERDOG Bohemia, Mladá Boleslav: Anemone Lucky Droplet, třída štěňat: Velmi nadějná 2, rozhodčí Lisbeth Mach, Švýcarsko

4.11.2018: 7. ročník závodu dle ZŘ KJ-Brno "O Plzeňský korbel" Caramel Bonbon Tail Twisted, 3. místo v Kategorii ZOP, rozhodčí Stanislav Uriánek

2.12.2018 MVP Prague Expo Dog, Anemone Lucky Droplet, Velmi nadějná 1, rozhodčí: Eisner Uschi, Rakousko

15.12.2018 Vánoční klubový závod ZKO Křimice: Anemone Lucky Droplet v kategorii ZM pro štěňata - 5. místo a Caramel Bonbon Tail Twisted v kategorii ZZO - 5. místo

leden 2019 - Mína nám roste do krásy... 10 měsíců.

Pro chovatele je asi největší odměnou, když má možnost sledovat, jak se z jím odchovaných štěňat stávají spokojení a vyrovnaní psi. V rodinách, kde lidé porozumí aplí povaze a jejich potřebám, tam vzniká silné pouto a přátelský vztah založený na důvěře a respektu. Já takové štěstí mám a jsem za to majitelům svých odchovů vděčná.

Před Silvestrem 2018 jsme se setkali se všemi Kapčinými dcerami z vrhu A.

Z leva: And Winner Is, Anemone, Caramel Bonbon (Kapka) a Amazonka - máma a její 3 dcery
Z leva: And Winner Is, Anemone, Caramel Bonbon (Kapka) a Amazonka - máma a její 3 dcery