rok 2017

17.11.2017 - úspěšné složení zkoušky ZOP dle zkušesního řádu KJ - ČR Brno

V tento sváteční den jsme se s s Kapkou a dvaceti dalšími psy zúčastnily v ZKO v Plzni -Křimicích ZKOUŠEK DLE ŘÁDU KJ ČR BRNO. Náš pravidelný trénink jsme dokázaly zúročit a Kapka  úspěšně vykonala zkoušku ZOP s počtem 97 bodů ze 100 možných, za což si od pana rozhodčího Stanislava Uriánka zasloužila známku VÝBORNÁ

9.-12.11.2017 - WORLD DOG SHOW - LEIPZIG, Německo 

V neděli 12.11. jsme se zúčastnili nejočekávanější výstavní události roku 2017 a zároveň vrcholu výstavní sezóny - SVĚTOVÉ VÝSTAVY PSŮ 2017 v Lipsku, která se konala v sousedním Německu, v krásném a reprezentativním prostředí výstavního areálu Leipziger Messe. Českou republiku reprezentovalo 5 jedinců a Kapka byla mezi nimi. Celkově se jí zúčastnilo 29 appenzellů z Německa, Švýcarska, Ruska, Itálie, Francie, Finska, Islandu a České republiky. Byla to skutečně světová přehlídka nejkrásnějších jedinců tohoto úžasného plemene a setkání předních evropských chovatelů. Na naší první výstavě světové úrovně obdržela Kapka ve třídě otevřené známku Velmi dobrá. Kromě navázání kontaktů s předními evropskými chovateli a cenných zkušeností si z Lipska odvážíme spoustu krásných vzpomínek. 

5.11.2017 - Mezinárodní výstava psů Prague Expo Dog

První listopadovou neděli jsme se zúčastnili pražské Mezinárodní výstavy psů na výstavišti v Letňanech. Kapka nastoupila ve třídě vítězů a od pana rozhodčího Andraše Polgara (Srbsko) obdržela krásné hodnocení a známku V1, CAC, CACIB.  Ziskem čtvrtého CAC ČMKU zároveň splnila podmínky pro udělení titulu ŠAMPION ČMKU!

9.9.2017 - klubová výstava Klubu švýcarských salašnických psů

Podzimní Klubová výstava švýcarských salašnických psů se opět konala v areálu ATC Olšovec v Jedovnici u Brna. V kruhu se předvedlo 17 appenzellů a spousta dalších přijelo své kamarády alespoň povzbudit. Kapka poprvé nastoupila ve třídě vítězů a od pana rozhodčího Zoltána Baffii z Maďarska získala krásné hodnocení a známku V1, CAC.

3.9.2017 - Kapka je ode dneška prvním Appenzellem v ČR, který obdržel titul MASTER OF NOSEWORK (Z)  

S velkou radostí oznamujeme světu, že naše báječná Kapka dnes splnila poslední ze čtyř základních noseworkových zkoušek a stala se prvním Appenzellem v ČR, který získal titul Master of Nosework (Z). Ziskem tohoto pracovního titulu ukázala, že Appenzellský salašník je velmi všestranný pes a umí se uplatnit v nejrůznějších oborech sportovní kynologie. 


srpen 2017 - Zpravodaj Klubu švýcarských salašnických psů č. 73/2017

V letním vydání klubového Zpravodaje byla Kapinka zařazena mezi pracovně i výstavně úspěšné salašníky. Je to holka šikovná. 

2.7.2017 - Národní výstava psů Klatovy

O první prázdninové neděli si Kapka na Národní výstavě v Klatovech u pana rozhodčího Šimka vyběhala V1, CAC, BOB a Národní vítěz ve třídě otevřené a splnila tak všechny podmínky pro udělění titulu Český Šampion krásy! 

IX. APZ CUP 2017 - Zubří u Nového Města na Moravě

Ve dnech 23. - 25.6. jsme se zúčastnili IX. srazu majitelů Appenzelů z Čech, Moravy i Slovenska - APZ Cup 2017, který se letos konal v RS Zubří u Nového města na Moravě. Celá akce se nesla v duchu výborné nálady a přátelské atmosféry, což ještě umocňovalo naprosto ideální počasí, dobrá kuchyně a pěkné ubytování uprostřed lesů a rybníků. Toho dokonale využily všechny čtyřnohé trikolorní kachny. Během víkendu se zde sešlo přes 60 dospělých, 20 dětí, 36 appenzellů a čtyři zástupci jiných plemen. A program byl letos opravdu pestrý: všichni měli možnost vyzkoušet si nácvik bonitace a vystavování, individuální poradenství a tréninky, tréninky a ukázky sportovní kynologie, viděli jsme ukázkou vodní záchranařiny a já jsem měla s Kapkou možnost předvést ukázku Noseworku. Nechyběl ani maškarní průvod a sportovní soutěž. Jako vždy jsme se rozloučili večírkem s losováním bohaté tomboly a vyhlášením vítězů soutěže. A protože je Kapka holka šikovná a mně se podařilo jí nic nezkazit, umístily jsme se na 1. místě a obhájily tak loňské vítězství! V neděli se většina z nás sešla u hromadného výcviku, který je každoročně velkolepou přehlídkou tohoto krásného a temperamentního plemene a pomyslným vyvrcholením celé akce. Bylo to krásné, ale krátké a už teď se těšíme na příští ročník.    

27.5.2017 - Speciální výstava Klubu švýcarských salašnických psů

Celá letošní Speciální a klubová výstava Klubu švýcarských salašnických psů, která se tradičně konala v areálu ATC Knížecí rybník, se nesla v duchu letního počasí a dobré nálady. Setkali jsme se se spoustou známých a kamarádů a společně jsme si užili báječný den. Třešničkou na dortu pak byl Kapčin zisk titulu Vítěz Speciální výstavy KŠSP, V1, CAC, BOS ve třídě otevřené při účasti 20ti applíků! Kromě krásných vzpomínek jsme si odvezli spoustu pěkných a hodnotných cen. Máme velkou radost!

8.52017 - Krajská výstava psů Staňkov

Výstavu jsme si sice odběhli v počasí ne zrovna příznivém, chvílemi jsme se výstavní plochou brodili po kotníky v bahně, nicméně jsme ji zvládli velmi úspěšně: feny, třída otevřená  -   výborná 1, vítěz třídy, Krajský vítěz! Rozhodčí M. Václavík

Dne 7.5.2017 Kapka složila zkoušku FCI - NHAT, zkoušku přirozených vloh ovčáckého psa. 

Od počátku roku 2017 je původní zkouška vloh ovčáckých psů pro pasení (ZVOP), jejíž garantem byla Kynologická jednota - ČR Brno, nahrazena zkouškou přirozených vloh ovčáckého psa "FCI-NHAT" (NATURAL HERDING APTITUDE TEST), která má oproti zkoušce ZVOP i jiný průběh a způsob provedení. Zkouška NHAT může být pořádána pouze klubem nebo skupinou pasení, která má povolení od Národní organizace zastřešující psy a musí být členem nebo smluvním partnerem FCI. Posouzena pak může být pouze kvalifikovanými rozhodčími v pasení. Zkouška je rozdělena do dvou částí, kdy první část má za cíl ověřit základní socializaci psa a druhá část pak testuje jeho vlohy ovčáckého psa. Pokud pes úspěšně neprojde testem socializace, nemá povoleno pokračovat k části 2.
Kapka byla v obou částech moc šikovná a obdržela nejlepší možné hodnocení.  

Velikonoční svátky ve znamení Noseworku a Prague Expo Dog

Velikonoce jsme strávili zábavou i prací. Zúčastnili jsme se intenzivního tréninku NOSEWORK, kde si Kapka mimo terény nature a urban poprvé vyzkoušela hledat vzorek v prostředí water. Jako správný vodomil nezklamala a kromě hledání vzorku ještě stihla lovit větve a kameny ze dna potoka, aby po chvíli ráchání suverénně našla a označila vzorek. Prostě appenzell :-) .

V neděli 16.4. jsme se pak zúčastnili první výstavy v sezóně 2017 - Prague Expo Dog - odkud jsme si odvezli krásné hodnocení a ocenění V1,CAC,CACIB,BOS. 

 14.4. - Kapka má 2. narozeniny! 

Poprvé u oveček!

Vzhledem k původnímu poslání appenzellů jsem se během jarních měsíců rozhodla Kapku "otestovat" při práci se stádem. Kapka je moc šikovná, ale já se budu muset ještě hodně učit. V každém případě se pasení oveček budeme nadále věnovat a začneme se připravovat na složení zkoušky NHAT - FCI zkouška vloh ovčáckých psů pro pasení.

Leden 2017 - zima a mráz, aneb appenzell ve svém živlu