rok 2018

15.12.2018 Vánoční klubový závod ZKO Křimice

V sobotu 15.12.2018 jsme se zúčastnili Vánočního klubového závodu v domovské ZKO Křimice, kde jsme s Mínou soutěžily v kategorii ZM pro štěňata (s možností používat pamlsky) a s Kapkou v kategorii ZZO. Pro Mínušku to byl úplně první nástup před publikem a přestože jsme nastoupily v podstatě bez tréninku, vedla si moc dobře. Sice jsme po závodě uzavíraly soupisku, ale pro mě bylo důležité, že nikoho a nic neřešila a cvičila v klidu a soutředěně. Kapka už je větší mazák a v konkurenci převážně BOM a NO se umístila na středovém 5. místě. Velmi dobře si vedla i fenečka z našeho odchovu AMAZONKA, která se svým páníčkem umístila na krásném 4. místě. Oba poctivě trénují a bylo to poznat. Amazonka je velmi šikovná a pracuje s obrovskou chutí.

2.12.2018 Mezinárodní výstava psů Prague Expo Dog, Praha - Letňany

rozhodčí: Eisner Uschi, Rakousko

Naší mládeži se opět dařilo a i tentokrát se líbili. Mína i Čiko získali ve své třídě známku Velmi nadějný 1, tedy známku nejvyšší. Máme radost. 

Anemone Lucky Droplet,  Velmi nadějná 1 

Art Deco Lucky Droplet, Velmi nadějný 1

Anemone Lucky Droplet - Velmi nadějná 1
Anemone Lucky Droplet - Velmi nadějná 1
Art Deco Lucky Droplet - Velmi nadějný 1
Art Deco Lucky Droplet - Velmi nadějný 1

24.11.2018     7. ročník závodu dle ZŘ KJ-Brno "O Plzeňský korbel"

V 7. ročníku závodu dle ZŘ KJ-Brno "O Plzeňský korbel" jsme se s Kapkou umístily v kategorii ZOP na půdě domácí ZKO Křimice na krásném 3. místě 😊 Počasí nám sice nepřálo a celý závod propršelo, ale o příjemnou a přátelskou atmosféru nouze nebyla a závod si všichni užili. 

Naše "Áčka" oslavila půl roku života. Všichni žijí krásným psím životem u svých skvělých rodin. 

Jejich fotky v plné velikosti najdete v této fotogalerii.... 

26.8.  Sourozenci Anemone, And Winner Is a Art Deco Lucky Droplet se zúčastnili mezinárodní výstavy INTERDOG BOHEMIA  v Mladé Boleslavi

Své první výstavy - a rovnou mezinárodní - se ve třídě štěňátek zúčastnili 3 naši odchovanci a vedli si výborně! Posuzováni byli velmi uznávanou paní rozhodčí Lisbeth Mach ze Švýcarska, země původu appenzellů. Všichni tři zvládli svoji první velkou výstavu na výbornou a obdrželi skvělé známky. Velmi si ceníme krásných posudků, které obdrželi. 

Naše Mína (Anemone Lucky Droplet) si odvezla známku Velmi nadějná 2 a její sestra And Winner Is známku Velmi nadějná 1, stejně jako Art Deco. Máme z prvních výstavních úspěchů našich štěňátek velkou radost.

And Winner Is Lucky Droplet
And Winner Is Lucky Droplet
Anemone Lucky Droplet
Anemone Lucky Droplet
Art Deco Lucky Droplet
Art Deco Lucky Droplet

Naše Mína (Anemone Lucky Droplet) na titulní stránce časopisu Psí kusy!

Spolu s několika dalšími chovateli jsem byla oslovena redakcí časopisu Psí kusy s nabídkou možnosti podílet se na vzniku připravovaného článku o Appenzellském salašnickém psovi. Výsledkem je velmi hezké čtení o plemeni, jeho charakteristice, možnostech využití i o poznatcích a zkušenostech chovatelů. Bylo mně velkým potěšením být součástí tohoto počinu.

Naše radost je o to větší, že se na titulní stránku byla vybrána naše Mína a na úvodní fotografii k článku rovnou obě naše fenky! Obě tyto krásné fotky vznikly ve spolupráci s uznávaným fotografem Jirkou Křivánkem, který se dlouhá léta zabývá fotografováním psů všech velikostí a ras. Mezi dalšími zástupci reprezentující plemeno najdeme i Kapčinu maminku a babičku. 

časopis Psí kusy - č. 9/2018

červenec 2018 - Zpravodaj Klubu švýcarských salašnických psů č. 75/2018

Něžná fotografie spokojené Kapky v roli mámy a jejího synka Aristokrata zaujala redakci klubového Zpravodaje natolik, že byla vybrána na titulní stránku letního vydání, což nám udělalo upřímnou radost. Potěšilo nás i zařazení Kapky mezi pracovně i výstavně úspěšné salašníky. 

1.7.2018 Národní výstava Klatovy

První prázdninový den si naše báječná Kapka (CARAMEL BONBON Tail Twisted) na Klatovské národní výstavě vyběhala ve třídě vítězů známku V1, CAC, BOS a Národní vítěz. O vítězství se utkala se třemi krásnými hnědými fenkami necelé 4 měsíce od porodu a o to více nás její úspěch těší. Rozhodčí byla paní Heidi Kirschbichler z Rakouska. Zárověň Kapinka splnila podmínky pro udělení titulu GRAND ŠAMPION ČR ❤ 

16.6.2018 - výcviková škola AkiDogSchool, Nosework závody se zapsáním zkoušky dle ZŘ a Soutěžního řádu 2018 

V sobotu 16.6.2018 se ve výcvikové škole AkiDogSchool v bývalých kasárnách v Líních u Plzně konaly historicky první Nosework závody se zapsáním zkoušky dle ZŘ a Soutěžního řádu 2018.  Kapka se tři měsíce po porodu v kategorii Urban 1 (NW U1) si umístila na krásném 3. místě.  

Závod posuzovala rozhodčí Klára Hlubocká a celkem se závodu zúčastnilo 13 soutěžních týmů v čtyřech kategoriích.

9.6. obranářský závod Plzeň - Křimice 

Poprvé od dlouhé mateřské pauzy jsme se v sobotu 9.6.2018 s Kapkou za nezvykle horkého a dusného počasí zúčastnily v rámci trojboje ZKO Město Touškov - ZKO Plzeň-Křimice - ZKO Přeštice našeho prvního "opravdového" závodu dle NZŘ. Zúčastnilo se ho celkem 33 psovodů se svými psy a my jsme se v kategorii ZZO umístily na 8. místě. Celý den se nesl v duchu výborné nálady a přátelské atmosféry. 

Konec dubna - hrátky s mámou...

16.4.2018  štěňátkům je právě šest týdnů. Všichni našli své rodiny, poznávají svět a dělají nám radost.

14.4. Kapka oslavila 3. narozeniny

Velikonoce 2018

Velikonoce u nás letos byly něco jako den otevřených dveří...Za štěňátky jezdily jejich rodiny. Přes jistou nervozitu, zda jsme jim vybrali ty správné lidi, si všichni vzájemně padli do oka, z čehož máme velkou radost my i oni. Prckům byly čtyři týdny, všichni krásně rostou a začínají objevovat svět. Kapka je úžasná máma, která se o své děti s láskou a trpělivostí vzorně stará. Na Velikonoční pondělí jsme navíc měli vzácnou návštěvu - na své potomky se z dalekého Mannheimu přijel podívat Ben, německý táta našeho prvního odchovu.


5.3.2018 - vrh A Lucky Droplet je na světě

V naší chovatelské stanici se v pondělí nad ránem narodilo 9 štěňátek, 6 pejsků a 3 fenky. Všichni jsou zdraví a moc povedení.

Detailní informace o celém vrhu A naleznete zde: https://www.appenzell-luckydroplet.cz/stenatka/


           Takto se nám Kapinka postupně měnila z raplíka v klidnou a úžasnou mámu....

17.2.2018
17.2.2018
12.2.2018
12.2.2018

2. a 3.1.2018 proběhlo krytí v německém Frankenthalu

Ined po Novém roce jsme ve velkém spěchu odjeli na plánované krytí do německého Frankenthalu (Porýní-Falc) za psem Benem wom Weidensee. Ben je úžasný, statný pes se skvělou povahou a přestože šlo o naše první krytí, vše proběhlo naprosto ukázkově. S Benem a jeho báječnou rodinou jsme strávili dva dny a důkaz lásky mezi ním a Kapkou by měl přijít na svět začátkem března...

6.1.2018 - celorepublikové slavnostní vyhlášení titulů "Master of Nosework"

V sobotu 6.1.2018 se pro úspěšné týmy z celé republiky staly cílem Pardubice, kde probíhalo slavnostní vyhlášení a předávání titulů "Master of Nosework" za rok 2017. Jedním ze šťastných týmů jsme byly i my s Kapkou. Kromě setkání s přáteli a dalšími nadšenci provozujícími tento skvělý sport jsme si dovezli krásnou trofej pro držitele titulu a nezapomenutelné zážitky. A samozřejmě motivaci a chuť do další práce!