11. a 12.9.2020 - neobyčejný úspěch naší chovatelské stanice na Speciální výstavě KŠSP v Jedovnici u Brna

11.9.2020 Klubová výstava KŠSP, rozh. N. Bachmann (Německo): Anemone Lucky Droplet ve tř. otevřené V2, res. CAC

12.9.2020 Speciální výstava KŠSP, rozh. J. Janda: Anemone Lucky Droplet ve tř. otevřené V1, CAC, Vítěz Speciální výstavy

Tím ale tahle neuvěřitelná jízda nekončí...  LUCKY DROPLET si ze Speciální výstavy Klubu švýcarských salašnických psů odváží tituly BOB, BOS i BOJ! Art Deco Lucky Droplet ve tř. otevřené V1, CAC, BOB, Vítěz Speciální výstavy a Bourbon Vanilla Lucky Droplet ve tř. mladých V1, CAJC, BOJ, BOS. Krásný posudek a známku V3 a V4 si ve tř. mladých vyběhala krásná Ballerina se svojí šikovnou paničkou a sobotním ziskem V1, CAJC ve tř. mladých splnil náš úžasný Baroque Lucky Droplet podmínky pro udělení titulu ČESKÝ JUNIOR ŠAMPION ❤️ Všichni psi obdrželi krásné posudky a pochvalu přátelských, vyrovnaných povah, což nás obzvlášť těší.

Anemone Lucky Droplet - Vítěz Speciální výstavy
Anemone Lucky Droplet - Vítěz Speciální výstavy

29.8.2020 - Caramel Bonbon Tail Twisted úspěšně složila zkoušku NW-1

V sobotu 29.8. splnila Kapka v Březíně u Nečtin svoji 5. noseworkovou zkoušku, a sice NW-U1. Kapka se opravdu snažila - pracovala rychle, soustředila se a přesně a přesvědčivě značila nalezené vzorky.  V prvním, vnitřním terénu, našla oba ukryté vzorky za necelé 4 minuty, ve druhém venkovním terénu hledala něco málo přes 5 minut a úspěšně tak složila zkoušku Urban úrovně 1. 

Caramel Bonbon Tail Twisted
Caramel Bonbon Tail Twisted

16.8.2020 - letiště Líně - 2. díl NW trojzávodu "Dobrodružství kriminalistiky"

Velmi úspěšnou se pro nás s Kapkou stala druhá část noseworkového trojzávodu Dobrodružství kriminalistiky, tentokrát s názvem "Prohlídka objektu před návštěvou ústavního činitele". Jak název napovídá, naším úkolem byla prohlídka objektu, kdy musí být důkladně prohledány všechny prostory, které dotyčný navštíví. Prohledávaný terén tentokrát sestával z dlouhé chodby a "konferenčního sálu". Nikdo ze soutěžících netušil kolik a zda vůbec, je v prohledávaném prostoru "výbušnin" nastraženo. Psovod měl za úkol vymyslet strategii prohledávání tak, aby zabránil rychlému vyčerpání psa nesystémovou prací a pak v časovém limitu max. 20 minut celý prostor se psem prohledat. V terénu byla navíc ukryta negativa v podobě jídla, které by měl pes ignorovat, což se Kapce úplně nedařilo a ukázkově zalehla u úkrytu s piškoty a granulemi :-) . Nicméně se Kapka opravdu snažila a po 14 ti minutách hledání přesvědčivě označila místo, které jsem rozhodčímu nahlásila jako místo uložení bomby. Protože už Kapka další vzorek nenašla, práci jsem ukončila a udělala jsem dobře. Kapinka našla jedinou uloženou "bombu" a naše spolupráce nám vynesla krásné 2. místo v konkurenci 9 ti psů.  

Pořadatel : Andrea Urbančíková - AkiDogSchool, rozhodčí : Radek Mladý, specialista MPI


26.7.2020 - letiště Líně - 1. díl NW trojzávodu "Dobrodružství kriminalistiky"

Máme za sebou první letošní závod, a sice první část 2. ročníku trojzávodu Dobrodružství kriminalistiky s názvem "Prohlídka dopravního prostředku". Na místě jsme se dozvěděli zadání třech úkolů: pachatelé převážející zakázané látky byli zadrženi a náš úkol je najít neznámý počet ukrytých zásilek ve 3 různých dopravních prostředcích - v automobilu, koloběžce a v přívěsném vozíku naloženém dřevem. Kapka si nasadila laťku hodně vysoko a při prohledávání osobního automobilu suverénně našla a perfektně označila 3 vzorky - ve vnitřku kufru za světlem, v palubní desce a v předním nadkolí. U druhého prostředku správně označila 1 vzorek ukrytý v přední pneumatice mezi duší a pláštěm, ale u třetího úkolu, vozíku se dřevem, sice rychle našla vzorek v oji, ale 1 vzorek nedohledala. Nakonec jsme se umístily na krásném 3. místě z pěti týmů.

Pořadatel: Andrea Urbančíková, AkiDogSchool

20.6.2020 - Mína složila mezinárodní zkoušku vloh ovčáckého psa, NHAT

V počasí, kdy by psa nevyhnal, jsme s Mínou složily zkoušku FCI NHAT, zkoušku vloh ovčáckého psa a to na Výbornou z části poslušnost i z části vlohy pro pasení.  Zkoušky pořádala Jana Kautská v Těních a rozhodčí byla paní Helena Muzikářová. 

NHAT je Mínina třetí pracovní zkouška. Dělá mi (nejen svým nadšením a radostí z práce) velkou radost ♥️

7.6.2020 - Jarní zkoušky Obedience v Plzni

Svoji první zkoušku z Obedience OB-Z Kapka složila v ZKO Zruč za posuzování rozhodčí Petry Štolové s pro mě neuvěřitelným výsledkem: 288 bodů (max. 300), známkou VÝBORNĚ a celkově 2. místem ze šesti týmů. Kapka, na rozdíl od tréninků, kdy si mě občas slušně vychutnává :-) , provedla všechny cviky na svoje maximum a opět mně dokázala, jakou psí osobností je, a že moc dobře ví, kdy stojí za to pořádně zabrat. Stále se od ní mám co učit :-)

31.5.2020 - Mladá Boleslav - svod mladých - vrh B LUCKY DROPLET

Místo původně plánovaného jarního svodu mladých a klubové a speciální výstavy v Zábybničné Lhotě u Tábora, které byly z důvodu nouzového stavu a z něj vyplývajících bezpečnostních opatření zrušeny, uspořádal Klub švýcarských salašnických psů svod mladých v náhradním termínu v Mladé Boleslavi. Z naší CHS se ho zúčastnilo 5 odchovanců z vrhu B, kteří krátce před svodem oslavili své první narozeniny. Všichni byli poradkyní chovu zhodnoceni jako vyrovnaný vrh velmi pěkného exteriéru odpovídajícího standardu plemene, silných koster a vynikajících, vyrovnaných povah. Všichni naši odchovanci se chovali sebevědomě a přátelsky k lidem i psům a my máme obzvlášť velikou radost, jak skvělý vztah mají se svými rodinami. Jako vždy si společné "rodinné" chvíle skvěle užili lidi i psi a na svod mladých budeme vzpomínat jako na den plný smíchu, dobré nálady a radosti. 

31.5.2020 naše Anemone Lucky Droplet úspěšně absolvovala bonitaci - chovný svod, pořádaný Klubem švýcarských salašnických psů v Mladé Boleslavi.   

Úspěšným absolvováním bonitace v Mladé Boleslavi složila naše Mína ( Anemone Lucky Droplet ) pomyslnou zkoušku z dospělosti a stala se chovnou fenkou. Mína byla naprosto vzorná, u měření, odběru vzorku DNA z tlamy i při posuzování exteriéru ve výstatavním kruhu výborně spolupracovala se všemi zúčastněnými a vysloužila si  písemnou i slovní pochvalu její výborné povahy. 

Květen - Mína na návštěvě u oveček

Vydala jsem se s Mínou za ovečkami vyzkoušet její vlohy pro pasení. Stejně jako její máma tak ani Mína k ovečkám nevykazuje žádné agresivní chování a pokud by měla možnost pracovat se zkušeným člověkem, byla by velmi šikovná a samostatná.


Virtuální výstavy

V době, kdy z důvodu celosvětové koronavirové pandemie došlo mimo jiné ke zrušení všech plánovaných jarních výstav a dalších kynologických akcí, se tisíce lidí z celého světa zapojily do výstav virtuálních, kterými se snažili pobavit, rozptýlit a v této době nejistoty přijít na jiné myšlenky. Přestože k posouzení jednotlivých plemen byli přizvání certifikovaní mezinárodní rozhodčí, se skutečnými výstavami tato zábava neměla nic společného, jelikož k hodnocení psů docházelo pouze na základě zaslaných fotografií. Šlo tedy čistě o rozptýlení a pobavení majitelů psů a výstavních nadšenců. Nicméně to, že se Mína rozhodčím líbila a zabodovala na virtuální výstavě v Izraeli, kde vyhrála vítěze své třídy a v Itálii obdržela dokonce vítěze plemene a obdržela BOB, nám i přes vědomí nedůležitosti a neobjektivnosti těchto akcí udělalo radost a potěšilo nás. 

24.4. - Štěňátka z vrhu "B" slaví 1. narozeniny

Před rokem se u nás narodilo 9 krásných černých kuliček, jejichž jména začínají písmenem B. Všichni vyrostli v krásné a veselé psy a co je nejkrásnější a nejdůležitější, do jednoho jsou svým rodinám přesně tím, čím měli být - skvělými parťáky a kamarády.  Milá Béčka, každému z vás přejeme krásné narozeniny a spoustu dalších, ve zdraví prožitých let ❤️


14.4..2020 - Naše báječná Kapka (Caramel Bonbon Tail Twisted) oslavila 5. narozeniny

Zakladatelka našeho chovu, jedinečná Kapka, oslavila své 5. narozeniny. Děkuji jí za vše...za nezapomenutelné chvíle, které jsem díky ní měla možnost zažít, za trpělivost, kterou se mnou má a za všechno, co mě naučila a co pro mě udělala a dělá... ona ví nejlíp, jak moc jsem jí vděčná. Přejeme ti pevné zdraví, holka naše, a ať tě život s námi stále tak baví.

5.3.2020 - vrh "A" slaví 2. narozeniny

Naše malá Mína a její sourozenci oslavili své 2. narozeniny ❤️ Všem "Áčkům" přejeme hodně zdraví a vzájemné radosti u jejich báječných rodin, kterým děkujeme za veškerou péči a radostný psí život, jaký u nich naše "štěňátka" žijí.

Skvělé zprávy: APORTER Lucky Droplet - HD: A/A, ED: 0/0, OCD: negativní

2 roky
2 roky

Krásné zprávy k nám doletěly od majitelů dalšího z našich psích "dětí", Apika (APORTER Lucky Droplet), který u MVDr. Snášila absolvoval RTG vyšetření kyčlí, loktů a ramen s nejlepšími možnými výsledky: 

HD: A/A, ED: 0/0, OCD: negativní

Apik je čtvrté vyšetřené "štěně" z vrhu A se zcela zdravými klouby. Jak velkou radost z této skutečnosti máme, nemusím ani psát ❤️

18.1.2020 - výroční členská schůze ZKO Plzeň - Křimice

Z výroční schůze naší domovské ZKO Plzeň-Křimice jsem si donesla tenhle krásný  pohár. Je na něm napsáno "Psovod roku 2019, 3. místo". Ocenění jsme si prý podle vedení ZKO s Kapkou a Mínou zasloužily našimi většími či menšími úspěchy na poli pracovním, sportovním i výstavním a já si toho velmi vážím, už jen proto, že vím, kolik šikovných lidí k nám na cvičák se svými psy dochází.