ČESKÁ KNIHA REKORDŮ 2019 - APPENZELLSKÝ SALAŠNICKÝ PES 

Při klubové a speciální výstavě Klubu švýcarských salašnických psů se dne 25. 5. 2019 v areálu Knížecí rybník v Zárybničné Lhotě konal pod záštitou agentury Dobrý den s.r.o. pokus o zápis do české knihy rekordů pro plemeno Appenzellský salašnický pes. Jednalo se o zápis hned dvou rekordů: největší počet appenzellských salašnických psů na výstavě a největší počet appenzellských salašnických psů na jednom místě. Celou akci zorganizovala Lucie Horáková s manželem a Marie Hošková. V sobotu 25. 5. po zahájení samotné výstavy se majitelé a pejsci shromáždili na stanoveném místě a pokus o rekord mohl být zahájen. Nejprve se udělala velká společná fotka, což nebylo nakonec tak těžké jak se zprvu zdálo. Dokonce, vzhledem k hlučnosti našich miláčků, panoval i relativní klid. Poté se dělala skupinová fota, pan komisař podle seznamu kontroloval čtyřnohé rekordmany, předával pamětní listy. Po přepočítání všech zúčastněných pejsků pan komisař vyhlásil neuvěřitelné číslo: 56! Celkově to byl nezapomenutelný zážitek plný krásných a mnohdy i dojemných chvil pro všechny.

Naše Anemone Lucky Droplet se stala tváří plemene v časopise Pes přítel člověka č. 6/2019 

Portrét naší Míny, Anemone Lucky Droplet, byl vybrán redakcí časopisu Pes přítel člověka pro titulní stránku červnového vydání časopisu Pes přítel člověka. Uvnitř časopisu je pak v detailu plemene Appenzellský salašnický pes kromě mnoha zajímavých informací o historii plemene, jeho zdraví, povaze a výčtu sportovních i výstavních úspěchů také přehled sportovního a pracovního využití těchto skvělých psů. Autorem titulní fotografie je Lucie Bílková. 

Naše malá Mína byla vybrána redakcí časopisu Psí kusy na titulku záříového vydání časopisu Psí kusy! Uvnitř časopisu pak můžeme najít kromě zajímavého čtení o našem plemeni i další krásné fotografie našich fenek od Jiřího Skřivánka.