Všechna námi odchovávaná štěňátka žijí v celodenním kontaktu s námi i našimi psy. Do čtvrtého týdne žijí v porodní bedně v centru dění naší rodiny uvnitř rodinného domu, kde od narození vnímají běžný chod domácnosti, zvykají si na rozličné zvuky domácích přístrojů a navykají lidské společnosti. Po dovršení 4 týdnů je jim s ohledem na roční období k dispozici rozlehlá zahrada, kde se setkávají s mnoha podněty k objevování a zkoumání světa a zároveň si díky pohybu po rozličných površích a úrovních terénu zahrady zcela přirozeně fixují motorické dovednosti a koordinaci pohybu. V tomto klíčovém a neopakovatelném období rané socializace se vyhrazené místo v domě i na zahradě stávají jedním velkým psím hřištěm plným hraček a prolézaček. Umožňujeme jim neustálý kontakt s mnoha návštěvami včetně malých dětí i seniorů a dbáme na to, aby si štěňátka k lidem vybudovala pozitivní vztah, což je u Appenzellského salašnického psa velmi důležité. Štěňátka postupně seznamujeme také se psy z okolí širší rodiny.

Naším záměrem je zajistit jim co nejkvalitnější péči jak po stránce citové, tak i materiální a co nejlépe je připravit pro spokojený život v budoucí rodině. Kromě neustálé přítomnosti někoho z členů naší rodiny si od prvních dnů pravidelně užívají i láskyplného mazlení návštěv z okruhu nejbližších přátel a od přibližně čtyř týdnů se pak setkávají se svými budoucími rodinami i mnoha dalšími návštěvami. Odchodem štěňátek pro nás ale nic nekončí a mnozí  majitelé našich odchovů se stali našimi dobrými kamarády, se kterými se pravidelně vídáme.

Se štěňátkem od nás obdržíte:

• řádnou kupní smlouvu

průkaz původu FCI, který majitelům zašleme doporučenou poštou ihned po obdržení z plemenné knihy ČMKU (doba vydání je až 30 dnů od přejímky vrhu poradcem chovu Klubu švýcarských salašnických psů, která bývá mezi 7. - 8. týdnem věku štěňat)

mezinárodní očkovací průkaz alias Europas (Evropský vakcinační pas pro malá zvířata)

štěňátka jsou pravidelně preventivně odčervována a v 7mi týdnech označena čipem a naočkována komplexní vakcinační sadou

tištěné povídání se základními radami a tipy, jak se o štěňátko starat a jak jej vychovávat

osobní dárky pro každé štěňátko a balení kvalitních granulí, na které jsou od nás zvyklá

štěňátka od nás odchází ve věku minimálně 8 týdnů, na přání nových majitelů je možné dohodnout se na odběru v pozdějším věku

v případě potřeby nabízíme majitelům "hlídání" našich odchovů

• nadstandardní chovatelský servis je pro nás samozřejmostí

Věříme, že štěňátka pocházející z našich odchovů, budou svým majitelům po dlouhá léta těmi nejlepšími kamarády a společníky, kteří naplní a možná i předčí jejich představy o tom, jak obohacující může být soužití se psem.