Jak krmíme?  Přirozeně

Krmíme přirozenou stravou, jejíž složení zahrnuje jakékoliv druhy masa a vnitřností (hovězí, krůtí, kuřecí, vepřové, ryby, zvěřinu, telecí, jehněčí, králičí...), syrové masité kosti, jelikož psovi NIKDY nesmíme podat kosti vařené nebo jinak tepelně upravené, protože tepelnou úpravou se mění jejich struktura a jejich úlomky pak mohou psovi smrtelně ublížit), přílohy (ovoce, zelenina, rýže, vařené brambory, obilné přílohy), mléčné výrobky (kozí mléko, acidofilní a kefírové mléko, tvaroh, tučný bílý jogurt a zakysanou smetanu), vejce, oleje a bylinky...

Může se zdát, že krmení psa syrovou stravou je finančně náročnější, než krmení granulovaným krmivem, ovšem pokud budeme uvažovat v cenách prémiových a super prémiových granulí, pak jsou měsíční náklady minimálně srovnatelné, ale často jsou nižší. Pokud budeme kupovat maso pro lidskou potřebu, krmení se samozřejmě prodraží, ale v dnešní době je mnoho firem specializujících se na výrobu a prodej kvalitního krmného masa, a zde pak budou náklady na krmení výrazně nižší. 

Samozřejmě je vše o zvyku a je zřejmé, že krmení přirozenou stravou je časově náročnější, než krmení granulemi, ale pohled na zdravého, spokojeného a krásně osvaleného psa je pro každého majitele víc než odměnou. Každému, kdo se rozhodl pro krmení přirozenou stravou, z vlastní zkušenosti doporučuji knihu Kateřiny Novosádové - BARF (Krmení psa přirozenou stravou) nebo knihu Natural Dog Food od paní Sussane Reinerth.