Jak krmíme?  Přirozeně.

Krmíme přirozenou stravou, jejíž složení zahrnuje jakékoliv druhy masa a vnitřností (hovězí, krůtí, kuřecí, vepřové, ryby, zvěřinu, telecí, jehněčí, králičí...), syrové masité kosti ( psovi NIKDY nesmíme podat kosti vařené nebo jinak tepelně upravené, jelikož tepelnou úpravou se mění jejich struktura a jejich úlomky pak mohou psovi smrtelně ublížit), přílohy (ovoce, zelenina, rýže, vařené brambory, případně obilné přílohy), mléčné výrobky (kozí nebo ovčí mléko, acidofilní a kefírové mléko, tvaroh, tučný bílý jogurt a zakysanou smetanu), vejce, oleje (ostropestřecový, konopný či lněný) a byliny.

Může se zdát, že krmení psa syrovou stravou je finančně náročnější, než krmení granulovaným krmivem, ovšem pokud budeme uvažovat v cenách prémiových a super prémiových granulí, pak jsou měsíční náklady minimálně srovnatelné, ale často jsou nižší. Pokud budeme kupovat maso pro lidskou potřebu, krmení se samozřejmě prodraží, ale v dnešní době je spousta firem specializujících se na výrobu a prodej kvalitního krmného masa, a zde pak budou náklady na krmení až poloviční. 

Samozřejmě je vše o zvyku a je zřejmé, že krmení BARF je časově náročnější, než krmení granulovanou stravou, ale pohled na zdravého, spokojeného a krásně osvaleného psa je pro každého majitele víc než odměnou. Každému, kdo se rozhodl pro krmení přirozenou stravou, z vlastní zkušenosti doporučuji knihu Kateřiny Novosádové - BARF (Krmení psa přirozenou stravou) nebo knihu Natural Dog Food od paní Sussane Reinerth.